VYHLEDÁVÁNÍ
Právě se nacházíte :

Formule 1 - Velká cena Číny
Ze světa sportu | 21.04.2009 12:00:52 | redakce | zobrazeno : 3825x | komentáře : 0

V neděli se jel již třetí závod VC Formule 1. Kvůli deštivému počasí se ani tento závod neobešel bez doprovodu Safety caru...

Kvalifikace
Na nedělním závodě VC Číny formule 1 se na první pozici postavil Sebastian Vettel, který zajel nejrychlejší kolo v kvalifikaci. Z druhé pozice startoval Fernando Alonso se svým vozem Renault. Na poslední chvíli vybavili mechanici Renaultu vozy novou verzí difuzoru. Nakonec byl tým Renault mile překvapen funkčností nové verze difuzoru. Třetí místo si opět vybojovala stáj Red Bull s Markem Webberem. Tým Brawn GP, který tuto sezónu zahájil ve velkém stylu a nadělal mnoho zmatků díky difuzoru, se umístil na čtvrtém a pátém místě.

Závod
Velká cena Číny byla odstartována za Safety carem díky deštivému počasí. Čekalo se, že po odkroužení 7 kol pršet přestane. Pršet sice nepřestalo, ale sportovní komisaři rozhodli, že závod odstartují. Kolo před odstartováním závodu po jízdě za Safety carem musel zajet Fernando Alonso do boxu pro palivo, čímž ztratil druhé místo a Red Bully se ujali prvních dvou míst. V závodě byl vidět Hamilton, který se dral dopředu po celý závod a občas svou dravostí udělal chybu a vyjel z tratě, nebo udělal hodiny, ale vždy se hned vrátil na trať a pokračoval dravě dopředu.

Déšť stále omezoval výhled a brzdné vlastnosti jezdců a na ně zřejmě doplatil Trulli, do kterého před zatáčkou naboural Kubica, který nedobrzdil svůj monopost a přelétl přes zadní křídlo Trulliho. Nehoda vypadala hrozivě, ale oba jezdci vyvázli bez škrábnutí. Díky této kolizi je znovu na trati Safety car, do konce zbývá 38 kol. Ferrari opět nepředvedlo nic na co jsme byli z předchozích kol zvyklí. Felipe Massa končí závod 35 kol před koncem, když mu vypověděl službu motor.

Safety car odjíždí mimo dráhu a zbývajících 34 kol závodu je odstartováno. Závod stále probíhal v dešti a jezdci občas udělali chybu a dostali se mimo trať. Pořadí se měnilo díky zastávkám v boxech nebo chybám jezdců.

Závod skončil triumfem vozů stáje Red Bull. Vyhrál Sebastian Vettel a druhý skončil Mark Webber. Jako třetí dojel vítěz předchozích dvou závodů, Jenson Button ze stáje Brawn GP.