VYHLEDÁVÁNÍ
Právě se nacházíte :

Formule 1 - Velká cena Singapuru
Ze světa sportu | 29.09.2009 22:45:11 | redakce | zobrazeno : 5255x | komentáře : 0

V nedělním závodě VC Formule 1, který se jel v Singapuru, vyhrál své druhé prvenství této sezóny Lewis Hamilton, jezdec teamu McLaren.

Kvalifikace
Stáj McLaren vybojovala v Singapuru pole position. Zásluhu na tom měl jak Lewis Hamilton, tak i Rubens Barrichello (Brawn GP), který havaroval v posledních dvou minutách kvalifikace a ukončil předčasně kvalifikační závod. Poslední dvě minuty před nehodou zajížděli lepší časy například Sebastian Vettel s vozem Red Bull a Nico Rosberg s Williamsem, kteří museli svá rychlá kola ukončit kvůli červeným praporkům. Katastroficky dopadly teamy Brawn GP a Ferrari, uvidíme jak si svou reputaci vylepší v závodě.

Závod
Lewis Hamilton vyhrál Velkou cenu Singapuru. Je to jeho druhé vítězství v závodě v této sezóně MS Formule 1. Po vítězství v kvalifikaci startoval Hamilton z první pozice a tu si také udržel až do cíle.

Team Brawn GP nedopadl dobře, skončil na pátém a šestém místě. „Na začátku závodu jsem se zasekl za Kovalainenem a mohl jsem sledovat, jak se Rubens mírně vzdaluje. Před druhou zastávkou v boxech jsem ale dokázal zajet parádní časy a podařilo se mi před Rubense dostat. Škoda, že jsem podobný výkon nepředvedl i v kvalifikaci. Se závodem ale mohu být maximálně spokojený,“  líčil Button.

Mark Webber ze stáje Red Bull nedopadl příliš dobře, havaroval ve 45. kole a závod nedokončil. Druhá nejlepší stáj letošní sezóny tak ztrácí v poháru konstruktérů na vedoucí Brawn GP už 42,5 bodu a za týden v Suzuce už může být rozhodnuto i o vítězi teamové soutěže.